Выдача накіравання ў дзяржаўную ўстанову дашкольнай адукацыі - Ясли-сад № 3 г.Барановичи

Выдача накіравання ў дзяржаўную ўстанову дашкольнай адукацыі

ПАВАЖАНЫЯ ГРАМАДЗЯНЕ!!!

Упраўленне па адукацыі Баранавіцкага гарвыканкама інфармуе грамадзян, якія маюць дзяцей дашкольнага ўзросту (ад 2 да 6 гадоў), аб парадку ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры 6.7. "Выдача напрамкаў у дзяржаўныя ўстановы адукацыі для засваення зместу вучэбнай праграмы дашкольнай адукацыі"»
Накіраванні ва ўстановы дашкольнай адукацыі выдаюцца толькі законным прадстаўнікам дзіцяці (бацькі, апекуны, усынавіцелі) пры прад'яўленні дакумента, які сведчыць асобу (пашпарт), пасведчання аб нараджэнні дзіцяці, паведамлення аб пастаноўцы на ўлік службай «Адно акно» ў Баранавіцкім гарвыканкаме.
Выдача напрамкаў будзе ажыццяўляцца ў ГУМУ "Вучэбна-метадычны кабінет г.Баранавічы " вул. Куйбышава, д. 55, каб. 101, тэл. 64-71-59 у дні, названыя ў графіцы.
Выдача напрамкаў у спецыяльныя групы ўстаноў дашкольнай адукацыі будзе ажыццяўляцца ў ГУМУ "Вучэбна-метадычны кабінет г.Баранавічы" вул. Куйбышава, д. 55, каб. 208, у дні, названыя ў графіцы. За кірункам звяртаюцца законныя прадстаўнікі выхаванцаў з пашпартам і заключэннем ЦКРНіР (накіраванне ў спецыяльную групу неабходна пры змене адукацыйнага маршруту па заключэнні ПМПК ЦКРНіР).

Дакументы і (або) звесткі прадстаўляюцца грамадзянінам для ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры 6.7.:
  • заявы законнага прадстаўніка выхаванца;
  • напрамкі ў дзяржаўную ўстанову адукацыі для асваення зместу адукацыйнай праграмы дашкольнай адукацыі, адукацыйнай праграмы спецыяльнай адукацыі на ўзроўні дашкольнай адукацыі, адукацыйнай праграмы спецыяльнай адукацыі на ўзроўні дашкольнай адукацыі для асоб з інтэлектуальнай недастатковасцю, выдадзенага мясцовым выканаўчым і распарадчым органам па месцы знаходжання дзяржаўнай установы дашкольнай адукацыі;
  • медыцынскай даведкі аб стане здароўя;
  • заключэння ўрачэбна-кансультацыйнай камісіі (для санаторных ясляў-садоў, санаторных дзіцячых садкоў, санаторных груп);
  • заключэння дзяржаўнага цэнтра карэкцыйна-развіваючага навучання і рэабілітацыі (для спецыяльных груп, груп інтэграванага навучання і выхавання).
Прыём асоб ва ўстанову дашкольнай адукацыі афармляецца загадам кіраўніка ўстановы дашкольнай адукацыі.

Памер платы, якая спаганяецца пры ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры - бясплатна.

Максімальны тэрмін ажыццяўлення адміністрацыйнай працэдуры - у дзень звароту.

Тэрмін дзеяння дакумента, які выдаецца пры ажыццяўленні адміністрацыйнай працэдуры -15 дзён.